top of page

Buduj to, co potrzebne, przydatne i pomocne


W jakie sposoby architekci mogą projektować budynki, które mają mniejszy wpływ na środowisko? Należy zmienić paradygmat projektowania i „projektować na odwrót", co obejmuje projektowanie budynków, które nie są pobłażliwe dla konstrukcji i wycofują się z idei konsumpcji. Można przecież projektować i wycofywać się z konsumpcji ogromnych kosztów materiałowych w budynku, być może projektować bardziej skromne konstrukcje. Projektowanie zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym – modelu ekonomicznego, który minimalizuje konsumpcję, to nie tylko realna możliwość, ale prawdopodobnie jest to konieczność, szczególnie jeśli myślimy o tym, gdzie żyją najbardziej bezbronni ludzie na skaju zmian klimatycznych.

Myślę, że społeczność projektantów może przyczynić się do tego, mówiąc: „Słuchaj, nie tylko mamy swoją karierę, naszą pracę, naszą karierę, naszą sztukę budowania rzeczy, ale budujmy to, co jest potrzebne, konieczne i pomocne, zamiast budować to, co jest ostentacyjne, ogromny i wielokrotnie nagradzany.”

W konkursach projektowych, zwycięzcą jest często grupa, która łamie zasady. Wykorzystajmy więc ten przykład, aby pomóc edukować naszych klientów i sprowadzić ich ze sobą.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


bottom of page