top of page

Dom pasywny z EasyFootings®

Ponieważ efektywność energetyczna staje się coraz bardziej priorytetem w całej branży budowlanej, oryginalne i nowatorskie koncepcje, takie jak EsyFootings®, stają się rzeczywistością. Opisując ideę Domu Pasywnego, jeden z architektów wyjaśnił to bardzo prosto – Dom Pasywny jest jak „fabryka oszczędności”, która zapewnia przyszłe zabezpieczenie przed stale rosnącymi cenami energii. Dom pasywny jest rozwijany w Europie od dziesięcioleci.

Domy te są bardzo zaawansowane pod względem izolacji termicznej i szczelności. W związku z tym konstrukcja domów również wymaga radykalnych zmian.

Długofalowe spojrzenie na domy energooszczędne koncentruje się na budowie domu, która przyniesie korzyści ekonomiczne i zapewni bezpieczeństwo energetyczne.

Ogólne podstawy projektowania


Pod każdą definicją koncepcja domu pasywnego jest rewolucyjna. Wymaga zupełnie nowego podejścia do projektowania i budowy. A mając na uwadze wydajność energetyczną domu, która przyniesie oszczędności rzędu 80-90%, wymagane są duże zmiany w konwencjonalnych praktykach budowlanych.

  • Budowa Domu Pasywnego wiąże się z planowaniem, fachowym doradztwem i ustalonymi standardami już na samym początku procesu. Każdy etap projektowania i budowy musi spełniać wymagane standardy wydajności, aby odnieść sukces

  • Wielkość i kształt budynku muszą służyć wyeliminowaniu strat ciepła z przegród zewnętrznych id o gruntu. Koncentrując się na wyjątkowej efektywności energetycznej, projektanci i budowniczowie stosują wysoce zaawansowaną komputeryzację, aby zapewnić prawidłowe działanie czynników wielkości i kształtu

  • Superizolację w domu pasywnym uzyskuje się poprzez „modelowanie” przy użyciu oprogramowania i danych klimatycznych.

  • Ponieważ konwencjonalne okna odpowiadają za około 50% strat ciepła w domu, posiadanie okien z potrójnymi szybami jest niezbędne dla domu pasywnego. Bardzo ważne jest również, aby ramy okienne były odpowiednio izolowane (chociaż większość okien sprzedawanych w Kanadzie jest obecnie dość niska)

  • W domu pasywnym należy osiągnąć bardzo wysoki poziom szczelności w celu ograniczenia strat ciepła i ochrony domu przed wilgocią co zapewnia SYSTEM EasyFootings®. Poziomy szczelności muszą znacznie przewyższać techniki i systemy stosowane w konwencjonalnych metodach budowlanych

  • Wentylacja i odzyskiwanie ciepła to kluczowe elementy zapewniające wyjątkową efektywność energetyczną i wydajność. Systemy wymiany ciepła i systemy odzysku ciepła pozwolą na najbardziej efektywne ogrzewanie (a także chłodzenie i osuszanie latem)

  • Budowa bez mostków termicznych jest warunkiem koniecznym w domu pasywnym. Obecnie dostępnych jest wiele opcji konstrukcyjnych bez mostków termicznych.

http://www.easyfootings.info

33 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page